سگ من ریزش مو دارد باید چه کنم ؟!

اگر ما تنها یک چیز راجع به سگ ها بدانیم ، آن این است که سگ ها غالبا ریزش مو دارند. این ریزش مو بستگی به عواملی دارد که از اهم آنها می توان به اینکه ما در چه فصلی از سال هستیم و یا اینکه نوع و جنس موی سگ چیست ، اشاره کرد.

 

 

ریزش مو از اساسی ترین جنبه های مشکل ساز زندگی مشترک انسان و سگ می باشد. البته نباید از پارس کردن بی وقفه و یا تلاش دیوانه وار سگ برای کسب غذا چشم پوشی کرد.

نگران این موضوع نباشید که ممکن است بابت حجم زیاد ریزش موی سگ کاری از دستتان برنیاید. ما در این جا در ۳ مرحله راه حل هایی را ارائه می دهیم ، تا با حجم زیاد پخش شدن موها در خانه مبارزه کنید.

مرحله اول : شانه زدن

کاملا واضح است که شانه زدن سنگ بنای کنترل ریزش مو است. سگ خود را همیشه در حالت شانه کرده نگه دارید .

اگر می توانید موهایی که در حال ریزش است را قبل از پخش شدن در خانه جمع آوری کنید . در انجام این کار صبور نباشید و کار را به تعویق نیندازید .

شانه زدن مداوم و کافی زمانی را که باید برای سایر مراحل بگذارید کم می کند. در شانه زدن تنوع ایجاد کنید ، به طور مثال شانه کردن با بخش پین دار و پلاستیکی ، ما را به هدفمان نزدیک می کند . با این حال می توان از مکمل هایی که با هدف شانه کردن تولید شده اند استفاده کرد، که تاثیر فراوانی در جلوگیری از ریزش مو دارند و شامل لباس های کنترل ریزش مو ، رول های پرزگیر و دیگر محصولات با همین هدف تولید می شوند .

حمام کردن از راهکاراهای اثبات شده و مفید برای کنترل ریزش موی سگ می باشد ، که باید به تناوب صورت پذیرد . به همین منظور شامپوهایی در بازار موجود است که تاثیر مستقیم و به سزایی در کنترل ریزش مو دارند .

مرحله دوم : تمیز کاری

با پیشرفت علم و تکنولوژی در قرن بیست و یکم ، کماکان کنترل ریزش مو نیازمند سبک و متد قدیمی و مشقت زیاد است. به همین منظور می توان به اصرار بر جاروبرقی کشیدن و یا وکیوم کردن از روش های پر کاربرد ، اشاره کرد. ابزار و وسیله های دستی برای تمیز کاری و جمع آوری مو تولید شده که مورد استقبال والدین قرار گرفته است ، که کار ما را آسان تر کرده و به روند آن سرعت می بخشد.

مرحله سوم : مراقبت از مبلمان

گاهی شما تلاش می کنید تا از رفتن سگتان بر روی مبلمان جلوگیری کنید اما این کار گاهی به مذاق شما و یا حتی سگتان خوش نمی آید ، چرا که سگ بر حسب عادت نیاز به ریلکس کردن خود دارد . پس شما برای راحتی هر دو طرف ، نیاز به انتخاب روش های دیگر دارید .

می توانید از بعضی رو کش های مبل که اتفاقا قابل شستشو هستند استفاده کنید که هم از ریزش مو بر روی مبلمانتان جلوگیری می کند و هم اینکه ایجاد لک و خراش را کنترل می کند ، چرا که ریزش مو فصلی است و شما می توانید در بازه زمانی مشخص از این پوشش ها استفاده کنید.

  روش مورد علاقه شما برای کنترل ریزش مو چیست؟

ریزش فصلی ، یک اتفاق طبیعی است ، با این حال ممکن است ریزش مو شامل حجم زیاد و یا همراه با تکه های پوستی باشد . در این حالت می توانید به همراه سگتان برای معاینه به پزشک بوکی موکی مراجعه کنید.

چگونه از حمام کردن حیوان در خانه لذت ببریم ؟

چگونه کک و کنه را نابود کنیم ؟

"" به لیست علاقه مندی ها اضافه شد